piątek, 12 marca 2010

halo halo wojtku!

Po dzisiejszych zajęciach dotyczących w głównej mierze telewizji śniadaniowej i programów budujących u widza wrażenie wspólnego biesiadowania, przyszła mi do głowy taka oto humorystyczna ilustracja:4 komentarze:

 1. a kiedy powstał ten program? gdyby obecnie tak wyglądały programy poranne, mógłbym wstawać nawet o 6 rano!

  OdpowiedzUsuń
 2. No właśnie, też mi się nasunęlo takie pytanie. TVP Kultura oferuje najczęściej powtorki z archiwum, więc pewnie jest to fragment dość leciwy. Mann i Materna znani byli z parodiowania telewizji jako takiej, pytanie tylko, czy wzięli na cel jakiś konkretny przykład (np. "Kawa czy herbata", pierwszy program telewizji śniadaniowej w Polsce"). Być może rzeczywiście Latwiej wstawałoby się z Mannem i Materną niż Prokopem i Wellman... :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. program "za chwilę dalszy ciąg programu" był emitowany w TVP 2 w latach 1989 - 94. Nie jestem pewna, ale z odmętów telewizyjnych (wczesniodziecięcych) wspomnień wyłania mi się program Studio Lato i myślę, że to on właśnie mógł być punktem wyjścia dla parodii Manna i Materny. Jestem wielką fanką ich skeczy dotyczących telewizji więc myślę, że wkrótce na blogu pojawi się cała notka dotycząca tego wątku.

  OdpowiedzUsuń
 4. "Za chwilę dalszy ciąg programu" to już klasyka. Pięknie parodiowali polskie dziennikarstwo TV (np. Czy dokarmiać koty w piwnicacach?"), czy też takie imprezy jak Sylwester w dwójce.

  OdpowiedzUsuń