czwartek, 20 maja 2010

autotematycznie, o blogowaniu

Wielokrotnie i to już od samego początku deklarowaliśmy, że założeniem naszego bloga ma być próba porównania telewizji publicznej i komercyjnej. Wytrwały czytelnik CHEWING GUM FOR THE EYES może jednak dojść do wniosku, że postawiliśmy sobie wyjątkowo ambitne zadanie, jako że w naszych notkach dość rzadko pojawia się telewizja prywatna w roli pierwszoplanowej. Chciałabym jednak rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące charakteru naszego bloga. Choć rzeczywiście prywatnie darzę dość dużym sentymentem TVP, to jednak na blogu staram się zachować przynajmniej pozory naukowego obiektywizmu. Brak postów komparatystycznych, bądź dotyczących stricte telewizji prywatnej, wynika z naszej premedytacji zrodzonej pod wpływem obserwacji innych blogów należących do projektu.
Moim zdaniem jednym z niepodważalnych plusów „blogowego zadania domowego” jest fakt, iż każdy z nas ma dostęp do pracy innych. Czytając wzajemnie własne blogi nie tyle dowiadujemy się więcej o telewizji co wchodzimy w pewien dialog. Niekoniecznie bezpośredni, który polega na komentowaniu na jednym blogu postów zamieszczonych na innym. Za dialog uważam również takie dobieranie postów, by nie powielać tego, co już gdzieś indziej zostało napisane. Oczywiście mam tutaj na myśli przede wszystkim oryginalność, ale również pewną wspólną świadomość pisania w gruncie rzeczy jednego tekstu.
Z tego właśnie powodu na naszym blogu skupiamy się w większości na publicznych serialach, programach rozrywkowych oraz przeszłości TVP. Mamy bowiem wrażenie, iż nasze koleżanki i koledzy wyczerpują temat prywatnych kanałów telewizyjnych, pisząc o Faktach, teleturnieju Milionerzy, tvnowskich serialach: Majce i Klubie Szalonych Dziewic, czy też kreskówkach emitowanych w pierwszej w Polsce prywatnej stacji telewizyjnej, Polonii 1. (Zresztą ankieta przeprowadzona przez Tele-fere znakomicie potwierdza, iż to telewizja prywatna cieszy się wśród nas dużo większą popularnością niż TVP.)

Po tych sowitych wytłumaczeniach wypada wziąć się z powrotem do pracy i opisać jakieś kuriozum TVP… Na przykład teleturniej KOCHAM CIĘ POLSKO, posiadający bardzo intrygującą zapowiedź:
A skoro Katarzyna Zielińska, jedna z gospodyń teleturnieju, mówi że na program trzeba poczekać do piątku, ze swoimi wrażeniami dotyczącymi KOCHAM CIĘ POLSKO również poczekam do dnia emisji jego kolejnego odcinka.

A tymczasem - by lepiej wejść w patriotyczny klimat teleturnieju - w ramach zadania domowego z zadania domowego proponuje mini-quiz:

1. W którym roku po raz pierwszy reprezentanci Polski wystąpili na Eurowizji?
a) 1989; b) 1994; c) 2000
2. Dokończ przysłowie: Gdzie bogactwo jest, tam jest i
a)…łajdactwo; b)…knajactwo; c)…pazerność
3. Jak brzmi tytuł najstarszej polskiej pieśni religijnej?
a) Boże coś Polskę; b) Bogurodzica; c) Ludu mój ludu
4. Na których Igrzyskach Olimpijskich Władysław Komar zdobył złoty medal w pchnięciu kulą?
a) Moskwa 1980r.; b) Monachium 1972 r.; c) Tokio 1964 r.
5. Ile ton miodu zostało spożyte w Polsce w 2008 roku?
a) 20.830 ton; b) 15.400 ton; c) 19.720 ton

Przeczytajcie kolejnego posta. Będzie w nim rozwiązanie!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz